• PROGRAM

UPOUTÁVKA 

POŘADATELÉ 

FILMY A REŽISÉŘI 

TISKOVÁ ZPRÁVA 

KONTAKTY

Tisková zpráva 3. 2. 2009

Ke stažení - ve formátu PDFve formátu MS Word

Informace o jednotlivých filmech a režisérech ZDE

Mezinárodní studentský festival Angelus se poprvé představuje v České republice

V termínu od 6. do 9. března 2009 budou mít čeští diváci hned dvojí možnost shlédnout nejúspěšnější filmy mladých tvůrců oceněných cenami Mezinárodního studentského festivalu Angelus. V pátek 6. března od 20.00 hodin se ve Velkém sále kina Světozor představí mladá izraelská režisérka Hilla Medalia se svým dokumentárním filmem To Die in Jerusalem (Zemřít v Jeruzalémě), ověnčeným mj. prestižní cenou Georga Fostera Peabodyho, zvláštní cenou poroty na Mezinárodním festivalu dokumentárních filmů o lidských právech v Paříži nebo třemi nominacemi na cenu Emmy. Tento dokumentární film nahlíží, na pozadí osobní tragédie dvou rodin, zcela novým způsobem izraelsko-palestinský konflikt. Na závěr projekce je připravena diskuse s režisérkou a s českým odborníkem na problematiku blízkovýchodních vztahů. Společněs režisérkou přijedou do Prahy i bratři Priddyové z produkční společnosti Priddy Brothers, která festival Angelus finančně podporuje.

Ve druhém filmovém večeru pro veřejnost, v pondělí 9. března od 19.00 hodin se ve Velkém sále Městské knihovny představí 5 vítězných krátkých studentských filmů oceněných cenami Angelus v minulém roce. Pojící linkou těchto filmů je motiv viny a usmíření. Režiséři těchto filmů se taktéž zúčastní projekce a po skončení budou připraveni diskutovat s diváky. Čestnými hosty této projekce budou i holywoodský producent Ralph Winter (např. X-Men) a režiséři Krysztof Zanussi a Petr Zelenka.

Tisková konference za účasti producentů Johna a Eda Priddy a režisérky Hilly Medalii a režiséra Haruna Mehmedinovice.  Čtvrtek 5. března 2009 v 11:30 hod.

Záštitu nad akcí převzali:
Velvyslanectví USA v Praze, Ministerstvo kultury ČR, Italský kulturní institut v Praze a FAMU

Projekt finančně podpořili:
Priddy Brothers, Angelus Student Film Festival, Peter Genvile Foundation, Family Theater Production, Our Sunday Visitor, Konrad Adenauer Stiftung, NetOne, Městská část Praha Vinoř a občanské sdružení Pontes

Mediální partner: ČRo 6

Kontakty:
Koordinátorka pro Českou republiku:
Helena Filcíková, tel.: 608 339 550, e-mail: angelus@volny.cz

PR: Eliška Froschová Stehlíková, tel.: 776 66 01 70, e-mail: eliska.stehlikova@seznam.cz

Technická podpora: ADV studio, Václav Marisko, tel.: 777 335 945, e-mail: info@advstudio.cz